Naším revírem je Oldřichov, naše tempo je setří.

Co na to Viki

01.03.10 Štěně na sladko i na kyselo

Arinka už je dost velká na to, aby dosáhla na stůl i na kuchyňskou linku a tak zkouší trpělivost našeho páníčka, když mu strká čumáček do jeho snídaně, případně večeře. Neměla bych to říkat, ale sem tam mu i něco šlohne :o)
Když se peklo kuře, už jsem se olizovala napřed. Nevšimla jsem si ale, že v dalším hrnci se ještě vaří kuřecí krky a kousky masa pro pejsky, myšleno pro nás. Teda mamča si myslela, že to budeme jíst. Vařené… Přitom jsme kdysi byly se starou Arinkou zvyklé, že i kuřecí skelety a krky se nám hezky upekly v troubě dozlatova…..
No, sice mi to dalo práci malou Arčí přesvědčit, aby do toho jen tak trochu ňuchla, smáčela hubinku a smutně koukla… a nechala ty vařené kuřecí krky být… jako já!
A mamča ty naše „utrápené“ pohledy nakonec nevydržela a nechala se přemluvit na to výborné voňavé propečené kuřátko.
Hurá, vyhrály jsme! Nandaly nám upečené kuře a z krků se udělala polévka s drobením. Tu také můžeme, hlavně když tam jsou nejméně dvě vejce :o)
Po kuřátku se mamča vrhla na pečení moučníku a můžu vám štěknout, že malá tak vylizovala mísu, že měla těsto i na hlavičce, o uších nemluvě. Ty jsem jí musela čistit ještě druhý den ráno!
Malá Arčí (no, ona už vlastně tak malá není, ale já jí „malá“ budu říkat asi pořád) má občas zvláštní způsob stolování. Proběhne, nebo spíše prosviští kolem své misky, nabere něco granulí a odnese si je na koberec do obýváku. Tam je buď sní, nebo nechá ležet.
Když mají prostřeno želvy, tak se z naší Arčí stává nezřízený býložravec :o) Salát, jablíčka, hroznové víno, to jsou pro Arčí laskominky. Tsss, jsem zvědavá až želvy na oplátku dostanou její granule, co na to bude Arčí říkat.
Jo, a abych nezapomněla, musíme ještě vycvičit naší mamču, že nejlepší puding je vanilkový. Dvakrát už pro páníčka udělala jahodový, a to není ono. A teď mně tak napadá, že jsme si už dlouho nepošmákly na sladkém tvarohu s vajíčkem. Budu muset náš požadavek mamče nějak naznačit. Asi půjdu ke slepičkám posbírat ta vejce…. :o)

Setrům zdar! Všechny zdraví Vaše velmi, opravdu velmi zaměstnaná Viki
jít zpět

Úterý, 23. červenec 2024

správa webu