Naším revírem je Oldřichov, naše tempo je setří.

Co na to Viki

18.02.10 Nekonečná zima

Pořád je zima, všude plno sněhu, mráz a plískanice. Zima nekonečná! Na zahradě sněhu po naše kolena, na dvoře klouzačka. Naštěstí páníček zakázal solit, abychom neměly rozpraskané polštářky na tlapičkách.
V tomhle období je nejlepší ze všech sportů gaučing. Provozuji ho opravdu poctivě a snaživě. Někdy to vypadá, že na tom gauči leží pouze něco hebkého, chlupatého..... a když se hodně snažím, vypadám jak polštářek.
Zcela otevřeně přiznávám, že nemám ráda vysavač! Ježí se mi chlupy, když ho vidím, cítím, slyším. No, řekněte, mám já zapotřebí poslouchat nehorázný hukot toho strašlivého a velmi otravného vysavače? A ještě horší je, že si k tomu vysavači ta malá potvora Arčí zvykla zpívat. Docela by mně zajímalo, kdo jí řekl, že má pěkný hlas. Taková blbost, jejího jekotu a hukotu mám občas po krk. Obzvláště když někdy houká i bez toho vysavače. A na tu podivnou Arinčino hru už přistoupila i ta naše bláznivá Ája. Takže dost často teď houkají obě. Je to vážně děs běs!
Ale jsou chvíle, kdy je zticha jako pěna a dělá jako, že se jí nic netýká. Zrovna nedávno na ní řval páníček, a to je on takový klidný, nic moc ho nerozhází. Teda jen když mu někdo bere jídlo, tak to se nezná…. Ráno si udělal čaj, namazal chleba a pěkně si na něj dal kolečka salámu. Odnesl si to na stoleček, odskočil si pro noviny a než se vrátil, zbyl mu tam jen suchý krajíc. Malá se olizovala až za ušima. No, co myslíte, řval jak tur a my musely na dvoreček. Obě!! Přitom já neměla ani kolečko!
A další věc… Arinka se nám začíná vybarvovat. Ne, že by měnila barvu jak chameleon, ale už začíná být samostatná. Už se mně nedrží jako klíště, začíná mít svůj styl a nápady. Teda občas blbé, ale to se dá snést.
Taky občas vyrazíme z mamči vajíčko, pěkně čerstvoučký, když ho nese rovnou z kurníku. Tuhle šla a nesla si dvě vejce v ruce, ve druhé misku a malá Arčí se rozeběhla, podrazila jí nohy a už se válely obě, než se holky posbíraly, byla vajíčka v mém bříšku, mňam.
Arčí je holka šikovná!


Setrům zdar! Vaše Viki
jít zpět

Pátek, 05. červen 2020

správa webu