Naším revírem je Oldřichov, naše tempo je setří.

Co na to Fibie

22.01.15 Všechno nejlepší Fíbinko!

Moje milá Fíbinko,

dneska jsou tomu tři roky co jsi se narodila a sudičky ti určily, že přijdeš do naší bláznivé rodiny. Jsem ráda, že tě mám a neumím si představit náš domov bez tvé všetečné přítomnosti. Musím uznat, že Arinka mně tak krásně nikdy nevítá jako ty, neumí mi hupnout na klín zrovna když mám v ruce hrneček kávy, zatím jsem nepochopila, že jsme se obě neopařily. Díky tobě uvažuji, že jídelní skříň a ledničku přestěhuji do ložnice, protože tam většinou v mojí posteli končí nákup, který mi stačíš odnosit po schodech do bytu, a že toho stihneš odnosit hodně je bez diskuze.

Díky tobě se stravuji zdravě a vylepšila se mi fyzička, taky když v noci třikrát proběhnu zahradu, abych tě našla, jak zíráš na strom, kde sedí kočka, několik minut mi trvá tě přemluvit, aby ses vrátila domů a potom musím fofrem vyběhnout do schodů, abych si zajistila místo ve vlastní posteli.

Nejhodnější jsi, když večer pustím televizi a sednu si na gauč - uložíš se z jedné strany, samozřejmě si vybereš místo, kde je víc polštářků a lépe vidět, opřeš si o mně svoji střapatou hlavičku a podíváš se takovým pohledem – "no tak mně koukej hladit" – pak si vzdychneš jako správný anglický setr a usneš do doby než je ten správný čas (zásadně před koncem filmu) jít lítat na zahradu, prohnat kočky, vyčůrat se a zahučet do postele.

Doufám, že budeš mít dost trpělivosti s námi trávit další roky tvého života, že nám budeš tolerovat naše občasné láteření a občas i splníš některé naše "samozřejmě pro tebe příznivé" povely. Na ty, v tvých očích „hloupé“ příkazy můžeš dlabat jako dosud.

Mám tě moc ráda holčičko moje. Tvoje panička maminka Alenka
jít zpět

Pondělí, 20. květen 2024

správa webu